ייעוץ וטיפול קבוצתי בילדים ומתבגרים
תיאוריה, מחקר וטיפול / ציפורה שכטמן

״ייעוץ וטיפול קבוצתי בילדים ומתבגרים תיאוריה, מחקר וטיפול״ – הוא ספר שכתבה פרופ׳ (אמריטוס) שכטמן, לשעבר ראש החוג לייעוץ והתפתחות האדם בפקולטה לחינוך באוניברסיטת חיפה. פרופ׳ שכטמן היא מנחה קבוצות ומכשירה יועצים ופסיכולוגים קבוצתיים זה למעלה משלושים שנה. במחקריה היא מתמקדת בעיקר בייעוץ קבוצתי ובפסיכותרפיה לילדים ולמתבגרים הסובלים מקשיים חברתיים, רגשיים והתנהגותיים. היא חיברה למעלה מ-80 מאמרים ופרקים בספרים שונים. 

היא חברה באגודה הפסיכולוגית האמריקנית (APA), באגודה האמריקנית לפסיכותרפיה קבוצתית (AGPA) ובאגודה להתנהגות תוקפנית (Society for Aggressive Behavior). היא משמשת כעורך משנה לכתב העת Group Dynamic ומהווה חלק מוועדת העורכים בכתבי העת החשובים העוסקים בקבוצות, וביניהם The Journal for Specialists in Group Work, The International Journal of Group Psychotherapy, Group Dynamics: Theory, Research, and Practice.

מעוניינים לרכוש את הספר? לשמוע פרטים נוספים?
השאירו פרטים ונחזור אליכם במהרה.

״המיוחד בספר זה הוא בתיאוריה ובמחקר המובילים אל מגמה מעשית. שכטמן מציגה גישה מתקדמת לעבודה קבוצתית עם ילדים ומתבגרים, המבוססת על מחקר. זהו ספר המכוון אנשי מקצוע, אך יש בו תובנות חשובות הנוגעות באופן כללי לכל הנוגעים בתחום זה”.

– Allen E.levy, EdD, ABPP, University of Massachusetts, Amherst


“ספרה של פרופ´ שכטמן הוא תוספת מצוינת לספרות בתחום של ייעוץ קבוצתי ופסיכותרפיה קבוצתית לילדים ומתבגרים. החומר המובא בו כולל מודל אינטגרטיבי של תיאורה בשילוב עם מחקר חדש ומתאים, המלצות וקווי הנחיה מוחשיים ומועילים ליישום… הספר מומלץ מאוד, ויהפוך לטקסט בסיסי בתכנית ההכשרה שלי”.


– Arthur Horne, PhD, University of Georgia

 

“ספר חיוני מאד שנכתב על ידי מומחית רגישה ומכוונת מחקר. מטפלים ויועצים יתעשרו משלל האסטרטגיות, מהתיאור היצירתי של מקרים רבים, וממתודולוגיות מחקר, הנוגעות בטווח רחב של ילדים ומתבגרים מבולבלים, הלומדים כיצד לבטוח, להיחשף, להתקשר רגשית אל אחרים ולהשיג את יעדיהם”.


– Fern Cramer Azima, PhD, McGill University