חנוך לנער על פי דרכו

"לפעמים אני מרגישה שהוא מאוד מתוח ולחוץ
ואין לי מושג למה – הוא הרי כל כך חכם"

ילדים מחוננים הם מתנה להורים ולחברה שבה הם חיים. הם מצליחים בלימודים וזוכים להערכה רבה, אך הם נאלצים לעמוד באתגרים רבים – גיל ההתבגרות על שלל השינויים שהוא מביא, רמת ציפיות גבוהה, יחסים חברתיים לא מספקים או מורכבים וכמובן, התיוג החברתי שלעיתים מכביד ואף עלול להיות שלילי – מצד ילדים אחרים. הם גם מהווים קושי למשפחה, להורים ובעקר לאחיהם ולאחיותיהם.

על אף האושר והגאווה ישנם רגעים קשים, התלבטויות, כיצד לתמרן בין הילדים השונים מבלי לפגוע באף אחד. ודאי חשתם בעצמכם את המבוכה נוכח הפער בין יכולות ילדכם המחונן וביצועיו בפועל?

המרכז לטיפול קבוצתי מציע גישה ייחודית ואפקטיבית להורים של בני נוער מחוננים – ייעוץ קבוצתי.

קבוצה היא צורת התערבות המאופיינת באווירה התומכת הנוצרת בקבוצה, היחסים הקרובים, השיתוף בחוויות, והלמידה זה מזו. בקבוצה ההורים מבינים שהם אינם לבד בהתלבטויות, משתחררים מרגשות מעיקים, מקבלים חיזוק מהורים אחרים, ולומדים זה מזו להיות הורה יעיל יותר.

מדובר בסדנה קבוצתית למטרות צמיחה אישית, בה יוכלו המשתתפים:

  • להבהיר לעצמם את הקשיים המאפיינים את משפחתם
  • להכיר את תפקודם ההורי טוב יותר
  • ללמוד לסייע לילדיהם ברגישות ובתבונה

העבודה בקבוצה היא פסיכודינמית - מטרתה לאפשר חקירה רגשית, פיתוח תובנה אישית ושינוי התנהגות בתוך קבוצה תומכת.

זוהי גישה ייחודית בכך שהיא שמה דגש על ביטוי עצמי ותמיכה חברתית. במהלך המפגשים נשוחח על חוויותינו כהורים למחוננים ונשכלל תובנות בהנחיית מנחה מקצועי עם הכשרה וניסיון בייעוץ וטיפול קבוצתי.

שיטת הייעוץ הקבוצתי פותחה, נוסתה והופעלה בקבוצות רבות  על פי משנתה של פרופסור ציפורה שכטמן, מומחית בעלת שם עולמי במחקר  וטיפול קבוצתי.

עם תום הסדנה ההורים:

  • משפרים באופן משמעותי את הרגשתם כלפי עצמם
  • נעשים ברורים יותר באשר לתפקידם ההורי
  • יעילים יותר בחינוך ילדיהם

מנחי הסדנה הם מטפלים קבוצתיים, בעלי הכשרה אקדמית בתחומי הייעוץ והטיפול הקבוצתי, בעלי ניסיון רב והתמחות. הם בעלי הכשרה בשיטה ההבעתית-תמיכתית, ובעלי רקע מתאים לעבוד עם מחוננים.

צרו איתנו קשר עוד היום כדי לקבל פרטים נוספים ולהירשם לסדנאות קבוצתיות למחוננים.

רוצה לשמוע עוד על פעילות המרכז?