"שניים אוחזים בטלית": אתגרים לילדים/מתבגרים ממשפחות גרושות

"הוא משתף אחרים בפעילותיו אך לא עומד על דעתו."

גירושים הם חוויה כואבת לבני הזוג גם אם נעשו ברוח טובה. הם בוודאי מהווים חוויה מטלטלת לילדים במשפחה. במקרים רבים הילדים מרגישים מבוהלים, בודדים, נטושים, וחסרי אונים. מסיבות רבות, ההורים מפסיקים להיות כתובת לסיוע. במקרים הקשים הילדים הופכים לאבן המריבה.
בהליכי גירושין וזמן רב לאחר הפרידה ההורים ממוקדים בחוויה הקשה שלהם ובתהליך ההסתגלות לחיים חדשים, והם חסרי כוחות להתמודד עם הקשיים של הילדים. הילדים מחפשים כתובת לתמיכה, אזן קשבת למצוקות, וביטוי הבנה.

המרכז לטיפול קבוצתי מציע גישה ייחודית ואפקטיבית לילדים ובני נוער שמשפחותיהם התפרקו.

קבוצה היא צורת התערבות טבעית לילדים ומתבגרים ויעילה בזכות האווירה התומכת הנוצרת בקבוצה, היחסים הקרובים, השיתוף בחוויות, והלמידה זה מזו. החוויות המשותפות לילדים יאפשרו להם לבטא מבוכה, כעסים, תסכולים, חששות וחרדות. אנרגיות חדשות יבואו במקומם ויאפשרו להם להתפתח חברתית, רגשית ולימודית. ן כל זה נעשה באווירה רגועה בדרכים יצירתיות ומעניינות תוך שימוש במשחקים, ספורים, סרטים.

מדובר בסדנה קבוצתית למטרות צמיחה אישית, בה יוכלו המשתתפים:

  • להירגע ממתחי היום יום
  • להכיר את עצמם טוב יותר
  • להרחיב מעגלים חברתיים וליצור אינטימיות עם חברים
  • להתמודד ביתר יעילות עם המצב החדש שנוצר

העבודה בקבוצה היא פסיכודינמית - מטרתה לאפשר חקירה רגשית, פיתוח תובנה אישית ושינוי התנהגות בתוך קבוצה תומכת.

זוהי גישה ייחודית בכך שהיא שמה דגש על ביטוי עצמי ותמיכה חברתית. במהלך המפגשים נשוחח, נקרא קטעי ספרות, נצפה בקטעי סרטים, ונשחק – בהנחיית מנחה מקצועי עם הכשרה ונסיון בייעוץ וטיפול קבוצתי.
הסדנה מסייעת להשיג את מטרותיה בדרך מעניינת, יצירתית, ומהנה.

שיטת הייעוץ הקבוצתי פותחה, נוסתה והופעלה בקבוצות רבות של ילדים ומתבגרים, ובוססה במחקר אקדמי רחב היקף של פרופסור ציפורה שכטמן, מומחית בעלת שם עולמי במחקר חינוכי וטיפול קבוצתי.

עם תום הסדנה, ילדים ומתבגרים:

  • מרגישים רגועים יותר, חרדים וכועסים פחות
  • משפרים באופן משמעותי את הרגשתם כלפי עצמם
  • משפרים במידה רבה הרגשה כלפי אחרים
  • מפתחים בטחון רב יותר בקשרים החברתיים שלהם
מנחי הסדנה הם מטפלים קבוצתיים, בעלי הכשרה אקדמית בתחומי הייעוץ והטיפול הקבוצתי, בעלי ניסיון רב והתמחות עם ילדים. הם בעלי הכשרה בשיטה ההבעתית-תמיכתית, ובעלי רקע מתאים לעבוד עם ילדים שנפגעו ממשבר/אבדן

צרו איתנו קשר עוד היום כדי לקבל פרטים נוספים ולהירשם לסדנאות לקבוצת ילדים שחוו גירושים או אבדן.

רוצה לשמוע עוד על פעילות המרכז?