כיצד מתנהלת פעילות הקבוצה?

מפגשי הקבוצה מתקיימים בקבוצות קטנות של 6 עד 10 ילדים בקבוצה. הקבוצות מחולקות לפי קבוצות גיל.
פעילות הקבוצה היא סדרה של 22 מפגשים המתקיימים אחת לשבוע.
משך כל מפגש הוא כשעה.

לפני תחילת הפעילות

לפני תחילת הפעילות, תתקיים פגישת היכרות עם מנחה הקבוצה. במהלך הפגישה, המנחה והילד מכירים האחד את השני, מתבצע תיאום ציפיות, וכן בדיקה של התאמת הקבוצה לילד.

במהלך הפעילות

במהלך התקופה, המנחה יקיים פגישת מעקב עם ההורים שמטרתה לשתפם בתהליך שעובר הילד בקבוצה, ולסייע בהתמודדות עם הקשיים שעולים בבית ובבית הספר.

בתום הפעילות

  • המשתתפים משפרים באופן משמעותי את הרגשתם כלפי עצמם
  • משפרים במידה רבה הרגשה כלפי אחרים
  • מפתחים בטחון רב יותר בקשרים החברתיים שלהם
  • משפרים את יכולתם ליצור קשרים חברתיים ולפתח מערכות יחסים קרובות יותר
  • משפרים התנהגות

למי מיועדות הקבוצות שלנו:

ילדים ומתבגרים עם קשיים חברתיים

יחסים חברתיים מהווים חלק חשוב ביותר בהתפתחות של ילדים והעדרם מהווה גורם סיכון לבריאותם הנפשית ולהצלחתם הלימודית. תחושת הבדידות פוגעת בדימוי העצמי של הילד, גורמת למצב רוח ירוד ומונעת ממנו תמיכה חברתית, הערכה וחיבה. בסדנה, הילדים חולקים את קשייהם עם חברים ולומדים על עצמם ועל אחרים באווירה אינטימית ותומכת.

ילדים ומתבגרים מחוננים

ילדים מחוננים הם מתנה להורים ולחברה שבה הם חיים. הם מצליחים בלימודים וזוכים להערכה רבה, אך נאלצים לעמוד באתגרים רבים שמביא גיל ההתבגרות, רמת ציפיות גבוהה, יחסים חברתיים מורכבים ותיוג חברתי, שלעתים מכביד. הסדנה מאפשרת למשתתפים להירגע ממתחי היום יום, להכיר את עצמם טוב יותר, להרחיב מעגלים חברתיים, ליצור אינטימיות עם חברים ולחזק כישורי מנהיגות ועבודה בצוות.

ילדים ומתבגרים עם הפרעות קשב והיפראקטיביות

ילדים / מתבגרים עם הפרעות קשב והיפראקטיביות חיים מול אתגרים רבים. הקושי שלהם להתרכז ולשלוט בהתנהגותם מקשה עליהם בלימודים וביחסים בין אישיים. כתוצאה, הם מרגישים כעס, תסכול ודחיה וזקוקים לכישורים חברתיים, לקבלה ולהבנה מצד אחרים ולסיוע בצמצום הפער בין תבונתם והתנהגותם המקשה.

הסדנה מאפשרת למשתתפים: להירגע ממתחי היום יום, לדבר על הקשיים שלהם בחופשיות, להכיר את עצמם טוב יותר, ללמוד מיומנויות חברתיות, להרחיב מעגלים חברתיים ולפתח שליטה עצמית טובה יותר.

ילדים ומתבגרים לאחר משבר

גירושים מהווים חוויה קשה לילדים ולעיתים טראומטית, המשפיעה על התנהלותם הלימודית, החברתית והרגשית. מפגש עם ילדים החווים קשיים דומים מקטינה את תחושת הלחץ, המועקה, רגשי האשם והחריגות. הם לומדים לקבל ולהשלים עם מצבם בזכות הלמידה המשותפת והתמיכה של הקבוצה.